DOMŮ | MŮJ BLOG | POST 12

Tady a teď mě živote veď!

Procházíte se lesem a posloucháte zpěv ptáků? Žehlíte prádlo a vnímáte jeho hebkost a vůni? Tančíte s partnerem a užíváte si vzájemnou harmonii a sladění? Cítíte intenzivní chuť čerstvé kávy, kterou si vychutnáváte na terase s nohama na stole? Řídíte auto a jste maximálně bdělí v silničním provozu? Trápí vás zub a chce se vám bolestí vyskočit z okna!?

Tohle všechno je „Mindfulness“. Jak jednoduché že? Terapie Mindfulness - přeloženo do češtiny - znamená být plně vědomým. Soustředit se na energii přítomného okamžiku. Naladit se na momentální stav svého vědomého bytí. Nic a nikoho neposuzovat, nekritizovat, neodsuzovat! Jak říká moudrá a úžasná filosofka Anna Hogenová, Mindfulness je umění žití v „teďkosti“. V minulosti se moc nepatlat, budoucnost moc neřešit.

Se svými klienty a hosty v mé Oáze Alterna metodu „tady a teď „ neboli Mindfulness řešíme a diskutujeme od počátku mých alternativních terapeutických sezení. Ať už se jedná o regrese, akupunkturu, dýchání, energetické harmonizační terapie, tarotové doteky duše atd. Nejedná se o žádnou novodobou techniku jen o vědecké pojmenování něčeho tisíce let časem prověřeného! Život v přítomném okamžiku je jedním z hlavních duchovních pilířů budhismu. O moci přítomného okamžiku píše velmi autenticky Eckhart Tolle. Věnují se tomuto „trendu“ jogíni, ajurvéda, Tradiční čínská medicína atd. Dlouho byla v akademických kruzích tato metoda považována za příliš „ezo“, dnes je vědecky potvrzena. A to je moc dobře.

"Nebýt myšlenek otroky, dělali bychom pokroky!“

Oč lehčeji řečeno, o to složitěji žito v praxi! Jsem přesvědčena že „Mindfulness“ neboli žití ve vědomé přítomnosti je jednou z nejtěžších životních maturit našeho bytí! Člověk ve své podstatě nedokáže bez počáteční podpory, sebekázně a každodenního tréningu tento v určitém smyslu transformační proces úspěšně realizovat. Zotročující a neukázněné myšlenky nás během celého dne, často i v noci, když nemůžeme spát, nebo právě proto nemůžeme spát, nabádají k neustálé až trýznivé činnosti mozku. Hrabeme se ve skličující minulosti, utápíme se v imaginární strachy zavirované budoucnosti a přítomnost? Řečeno s nadsázkou – sprosté slovo! Vzhledem k duchovní evoluci potřebuje každý při osvojování Mindfulness jiné tempo, rozdílné techniky, odlišný přístup. Jedná se o celoživotní proces založený na trpělivosti, pokoře, lásce k sobě a k naší zemi, k celému vesmíru, jehož jsme bytostnou součástí.

Každý z nás je zodpovědný za svá rozhodnutí, své činy, svůj životní styl, své zdraví. Tuto pravdu neradi slyšíme. Je mnohem jednodušší najít viníka našich trápení, úzkostí, depresí, splínů, nevydařených vztahů atd. Přehodit batoh zodpovědnosti na záda kohokoli, než jít hluboce do sebe a začít makat na své duchovní „muskulatuře“ pravidelně jako v posilovně! Bez tréningu a odhodlání se šampioni nenarodí. Ani strom nevyroste za týden! Jsem přesvědčena, že pár minut v každodenní přítomnosti neboli v životu v „teďkosti“ nás může udělat šťastnějšími a lidštějšími lidmi. Všechno je pouze otázkou priorit a naší volby.

Draha Fikáčková, Oáza Alterna

KONTAKTUJTE NÁS

Objednejte se a změňte svůj život k lepšímu. Nabízíme různé druhy terapií, které přizpůsobujeme vašim potřebám a možnostem. Dopřát si u nás můžete také kosmetické ošetření pleti v podobě balíčků šitých na míru. Neváhejte a žijte radostný život!

Pokud byste nám cokoliv rádi sdělili, připomínky můžete vkládat na Google "Moje firma". Napsat Recenzi Je možné nás také kontaktovat na sociálních sítích, uvedených níže.