DOMŮ | MŮJ BLOG | POST 3

Když játra žárlí, žlučník se vzteká.

Patříte mezi chronické žárlivce? Často prudíte, jste plní vzteku, občas vám hučí v mozku, každá maličkost vás rozčílí? Cítíte rozpínavé bolesti hlavy v oblasti spánku? Budíte se po půlnoci? Chybí vám rozhodnost? Pálí vás často oči? Také na vás, častěji než je únosné, sedá depka, smutek, plačtivost, hněv. Nervozita je vaší doménou? Pokud přikyvujete, pak vězte, že tyto problémy mohou velmi úzce souviset s vaší paní játrou a s jejím párovým orgánem a partnerem panem žlučníkem! Divné, že?

Když jsem před lety studovala Tradiční čínskou medicínu, vůbec jsem neměla ponětí o tom, jak kondice našich orgánů úzce souvisí s emocemi, které prožíváme. Jak jsou jednotlivá roční období propojena s jejich fungováním a co všechno naši tělesnou schránku a duševní rozpoložení může ovlivňovat. A naopak, jak naše tryskající emoce mohou oslabovat a „vybržďovat“ z normálního provozu jednotlivé orgány.

Máme tady opět jaro. Pro mě osobně nejkrásnější etapa ročního cyklu. S tímto obdobím plného rozpuku, klíčení, rození nového života, nabírání nové energie a sil je spojeno právě fungování játry a žlučníku. Popisovat složitost medicínskoanatomické funkce těchto důležitých součástek naší tělesné soustavy nemám opravdu v plánu.

"Když ti vzkypí žluč, z vlastních chyb se uč!"

Pokud jste se však poznali v úvodu článku, je nejvyšší čas zahájit vnitřní jarní úklid, očistu, detox. Játra totiž spolu se žlučníkem teď na jaře makají pro naše zdraví na sto padesát procent! Za normálního stavu se jedná o silnou dvojku. Pokud se však tento „manželský“ pár cítí stísněně, bolavě, schází mu volnost a možnost svobodně se rozhodovat, vítr jej pohání špatným směrem, vymkne se jeho chování kontrole a s nezkrotnou povahou v pozici generála začne plenit, co dříve vybudoval. Energie játry je velmi prudká a vznětlivá a cítí-li se ohrožena, stoupá směrem vzhůru prudce a urputně až do našich hlav. V takových chvílích se cítíme jako papiňák těsně před výbuchem! Žlučník se samozřejmě nenechá zahambit nečinností a začne přinejmenším pobolívat. Ne nadarmo se říká „vzkypěla mu vztekem žluč“.

Dopřejme játře v těchto měsících super wellness s bylinkou Ostropestřecem mariánským v jakékoli jeho podobě. Můžete popíjet čaj, kapat lihový extrakt nebo rozemletou bylinu nasypat třeba do jogurtu. Žlučníku dopřejte kořen smetánky lékařské, případně bylinnou směs namíchanou přesně pro tyto orgány.

Na alkohol raději v těchto očistných dnech zapomeňte! Tady je němec Alzheimer správně!

Uklidnit játru a žlučník je možné také posílením meridiánů pomocí harmonizační akupunktury. Tuto terapii vám mohu poskytnout v Oáze Alterna. Krásné jarní dny v harmonii a s klidnou myslí!

KONTAKTUJTE NÁS

Objednejte se a změňte svůj život k lepšímu. Nabízíme různé druhy terapií, které přizpůsobujeme vašim potřebám a možnostem. Dopřát si u nás můžete také kosmetické ošetření pleti v podobě balíčků šitých na míru. Neváhejte a žijte radostný život!

Pokud byste nám cokoliv rádi sdělili, připomínky můžete vkládat na Google "Moje firma". Napsat Recenzi Je možné nás také kontaktovat na sociálních sítích, uvedených níže.